راند ویژه لیگ قهرمانان اروپا

امشب، چهارشنبه مورخ 27 شهریور 1398 ، هشت بازی از هفته اول لیگ قهرمانان اروپا 2020 برگزار می شود. به بهانه ی راند ویژه لیگ قهرمانان اروپا در زیر نگاهی اجمالی به به این هشت بازی خواهیم انداخت.

1. کلوب بوروژ بلژیک – گالاتاسرای ترکیه

موتور محرکه شهر استانبول، گالاتاسرای، تنها نماینده ترکیه در لیگ قهرمانان اروپا 2020 هست. آنها امشب در خارج از خانه به مصاف نماینده بلژیک میروند. گالاتاسرای در 4 بازی ابتدایی سوپر لیگ ترکیه با دو پیروزی، یک تساوی و یک شکست، موفق به کسب 7 امتیاز شده و در جایگاه چهارم جدول قرار دارد. کلوب بروژ اما از 6 بازی ابتدایی خود 14 امتیاز کسب کرده و با یک بازی کمتر نسبت به تیم صدر نشین در رده دوم جدول لیگ داخلی خود تنها با یک اختلاف امتیاز قرار دارد. بی تردید خطرناک ترین بازیکن زمین رادامل فالکائو هست که در تا کنون 14 گل در چمپیونز لیگ به ثمر رسانده است.

2. المپیاکوس یونان  –  تاتنهام انگلیس

فینالیست سال گذشته اروپا، باید در یونان بازی های امسال را آغاز کند. تاتنهام بدون شک شانس بیشتری برای بردن این بازی دارد ولی مربی المپیاکوس از ضعف دفاعی تاتنهام صحبت کرده و امید دارد بتواند از این بازی با دست پر بیرون برود. تاتنهام در لیگ برتر انگلیس در بازی آخر خود با 4 گل کریستال پالاس را در هم کوبید تا با روحیه ای مضاعف پای به این میدان بگذارد. المپیاکوس نیز در آخرین بازی خود با 5 گل رقیب خود را شکست داد تا آنها نیز با بردی پرگل به اولین بازی خود در لیگ قهرمانان 2020 پا بگذارند. المپیاکوس در این فصل از سه بازی خود 9 امتیاز کسب کرده است و در صدر لیگ یونان قرار دارد. المپیاکوس در مجموع رقابت های این فصل ( لیگ داخلی و پلی آف قهرمانان ) 20 گل زده و تنها یک بار دروازه اش باز شده است.

3. اتلتیکو مادرید – یوونتوس

تنش، هیجان، رقابت، واژه هایی که برای توصیف این بازی میتوان بکار برد. این بازی نیازی به آمار و ارقام ندارد. تنها باید نشست و جدال سیمئونه و رونالدو را تماشا کرد. با این وجود هر دو تیم در شرایط بدی پای به این بازی گذاشته  اند. اتلتیکو با باختی عجیب و دور از انتظار و یوونتوس با توقف و از دست دادن صدرنشینی ایتالیا.

4. بایر لورکوزن  –  لوکوموتیو مسکو

آلمانی ها اول هفته بد جور تحقیر شدند. آن ها با 4 گل از دورتموند باختند و حالا در صدد جبران خواهند آمد. لوکومتیو اما در بازی خارج از خانه و سخت با یک گل حریف خود را شکست داد و با 17 امتیاز از 9 بازی در رده 5 جدول داخلی و تنها 3 امتیاز اختلاف نسبت به صدر نشین قرار گرفت. هرچند همه رسانه ها و کارشناسان شانس میزبان آلمانی را برای برد بیشتر می بینند ولی روس ها قطعا حریفی دست و پا بسته نخواهند بود.

5. شاختار دونسک اوکراین – منچستر سیتی

خود اوکراینی ها نیز بعید است از این بازی امتیازی برای خود تصور کنند اما فوتبال است و هزار اتفاق. اتفاقی مثل اول هفته در انگلستان جایی که نوریچ سه بر دو سیتی را شکست داد و همه را شگفت زده کرد. به هر حال شاختار صدر نشین لیگ داخلی است و اول هفته در دیداری سخت با گل دقیقه پایانی توانست 4 بر 3 حریف خود را شکست دهد و با برد به سراغ لیگ قهرمانان بیاید.

6. دیناموزاگرب  –  آتالانتا

ایتالیایی ها که برای اولین بار بازی در چنین سطحی را تجربه می کنند در اولین بازی خود کار سختی را در کرواسی در مصاف با دینامو دارند. دینامو در رده دوم لیگ داخلی با 16 امتیاز قرار دارد با این توضیح که یک بازی کمتر نسبت به صدر نشین و هم امتیاز با آن و تنها با تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد. آتالانتایی ها اما بر خلاف فصل گذشته که رویایی کار کرده بودند این فصل روند سینوسی داشتند و از سه بازی خود دو برد و یک باخت خانگی را ثبت کرده اند.

7. بایرن مونیخ  – ستاره سرخ بلگراد

صربی ها که با گذر از یانگ بویز سوییس به این مرحله رسیده اند قطعا کار سختی در برابر قهرمان بلامنازع آلمان دارند. ژرمن ها هرچند اول هفته با تساوی در برابر لایپزیش نتیجه ای دور از انتظار کسب کرده اند ولی قطعا در این بازی دست بالا را خواهند داشت.

8. پاریسن ژرمن – رئال مادرید

شهر عشاق امشب میزبان بازی است که عشاق فوتبال را منتظر آن هستند. هرچند نبود ستاره های دو تیم از جذابیت این بازی خواهد کاست ولی باز هم این دو نام بزرگ قطعا بازی دیدنی را به نمایش خواهند گذاشت. پاریسی ها در غیاب امباپه و کاوانی و نیمار و رئال با لشکری از مصدومان و محرومان پا به این بازی خواهند گذاشت.

راند ویژه لیگ قهرمانان اروپا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *