دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور!

بازی که تمام شد گزارشگر با همان لهجه خاص خود که برای ما ایرانیها کمی نا آشناست خطاب به هوادران میلان گفت ” دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور! ” .

سوت آغاز بازی که زده شد، تیم اسما مهمان بود که بازی را در دست گرفت. عجیب هم بود، به شرایط جدول که نگاه می کردیم میزبان در کورس قهرمانی و مهمان به دنبال رسیدن به نیمه بالای جدول بود. نمی دانم در ایتالیا هم این جمله بین طرفداران فوتبال وجود دارد که دربی شرایط خاص خود را دارد یا خیر. در هر صورت انگار همه جای دنیا دربی شرایط خاص خود را دارد. اینتر حتی قادر نبود از بخشی از حملات آث میلان را پاسخ دهد. حمله پشت حمله و در نهایت گل.

گل اول؛

توپ به محوطه جریمه ارسال شد و زلاتان مثل همیشه بالاتر از همه سر را زد و دروازه خالی را جلوی هم تیمی خود قرار داد و ربیچ نتوانست توپ را گل نکند! هواداران میلان سر از پا نمی شناختند ولی میدانستند ادامه بازی بسیار برای آنها سخت خواهد شد. حالا همه منتظر پاسخ صریح اینتری ها بودند اما پاسخی در کار نبود! اینتر بعد از گل هم توان حمله نداشت. دوباره میلان نبض بازی را در دست گرفت و لحظه ی موعود فرا رسید.

38 سال و 129 روز؛

وقتی زلاتان به منچستر پیوست همه میدانستیم این آخرین مقصد هیجان انگیز مارکوپولوی فوتبال است. وقتی پایش پیچ خورد و رباط پاره کرد همه گفتند دیگر دوران فوتبال برای او به پایان رسیده است اما او برگشت، گل زد تا آخرین تصویرش در سطح اول فوتبال دنیا، پیچ خوردن پایش نباشد. به آن سوی اقیانوس سفر کرد تا مردمان آن نقطه از زمین نیز را مفتخر به حضورش کرده باشد. خیلی زود پی برد حتی در 38 سالگی نیز سطحش بالاتر از لیگ آمریکاست. تصمیم گرفت آخرین ماجراجویی اش در فوتبال، ماموریتی غیر ممکن باشد. احیای کالبد بی روح قرمزهای میلانی. عجیب آنکه باز هم موفق بود. با آمدن او میلان جان دوباره ای گرفته و حالا برای همه تیم های سری آ رقیبی نه در اندازه ی نام میلان ولی در جدی محسوب می شود.

قبل از دربی دلا مادونینا همه تقابل زلاتان و لوکاکو را تیتر کرده بودند. ولی یکی 27 سال و دیگری 38 سال سن داشت. تقابلی نابرابر و قیاسی مع الفارق؛ ولی تا وقتی توپ در محوطه به زلاتان برسد او از هیچ تقابلی باک ندارد. دقیقه اول وقت های تلف شده نیمه اول، کرنر از سمت چپ دروازه اینتر به روی دروازه ارسال شد و در یک فعل و انفعال توپ به زلاتان رسید تا زلاتان کاری را انجام دهد که در آن خبره است. گل دوم برای میلان. گل برای زلاتان. بهت برای اینتر و کونته و فوتبالی که هنوز زیباست. زلاتان با 38 سال و 129 روز حالا مسن ترین گل زن دربی میلان است.

نیمه عجیب دوم

کونته دوباره فرصت صدر نشینی را از دست رفته می دید. اینتر نمیخواست هر بار که یوونتوس لغزش می کند او نیز بلغزد. اتفاقی که بارها در این فصل افتاده و هدیه های یوونتوس توسط اینتر باز نشده پس فرستاده شده. نیمه دوم که آغاز شد انتظار همه این بود اینتر به آب و آتش بزند ولی دوباره میلان تیم برتر بود و اصلا خبری از حمله های همه جانبه نبود. تا اینکه یک شوت همه چیز را عوض کرد.

یک شوت

توپ ارسال شد ولی بلوکه شد و برگشت. زمین نخورده بروزوویچ سر ضرب توپ را روانه دروازه کرد و دوناروما شانسی برای مهار توپ نداشت. این شوت که توپ را به تور چسباند، انگار قالب میلان را تهی کرد. روند بازی به یکباره عوض شد. اینتر شد همان اینتر صدرنشین و میلان شد همان میلان نیم فصل اول بدون زلاتان. دو دقیقه بعد از گل اول اینتر، فرار الکسیس از تله آفساید و پاس رو به عقب او به وسینو منجر به گل دوم اینتر شد. ده دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود که اینتر همه چیز را برابر کرده بود. جادوی زلاتان باطل شده بود و قصه جور دیگر داشت رقم می خورد.

پایان تلخ برای میلان

اینتر بی رحمانه بر حریف بی رمق خود تاخت. انگار نه انگار این نیمه ادامه نیمه اول بازی بود. انگار یک بازی جداگانه و دو تیم مختلف نسبت به نیمه اول رو در روی هم بودند. دی فرای با ضربه سر از همان سمتی که زلاتان نیمه اول برتری تیمش را دوبرابر کرده بود بازی را کامل برگرداند و اینتر را سه بر دو پیش انداخت و لوکاکو در دقیقه 3+90 تیر خلاص را قبل از سوت پایان به قلب هواداران میلان شلیک کرد و اینتر کونته به صدر جدول رسید.

صدر جدول

تقابل اینتر و میلان، به سود اینتر تمام شد و نرآتزوری حالا خود را بر بام فوتبال ایتالیا می بیند. لوکاکو نیز با گلی که زد شیرینی برد در دربی را برای هواداران بیشتر کرد. ایتالیا بی شک امسال لیگی جذاب و دیدنی است و خبری از یکه تازی یوونتوس در آن نیست و اینتر کونته همان تیمی است که حالا همه را محو تماشای خود کرده است.

تلخی بی پایان میلان

میلان با درخشش زلاتان هم نتوانست از سد همشهری خود بگذرد تا اوضاع آنها هم در جدول و هم در کل، نابسامان تر از قبل شود. انگار این میلان، میلان بشو نیست و فقط باید در خاطرات به دنبال درخشش و قدرت نمایی این تیم بگردیم. هر چند گزارشگر شبکه ورزیش تاجیکستان با زبان فارسی تاجیکی و لهجه خاص خود که برای ما ایرانیها کمی نا آشناست در آخر بازی خطاب به هوادارن میلان گفت ” دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور! ” ولی این میلان برای تغییر حال دوران خود راه سخت و طولانی را در پیش دارد.

هشت بازی را به دوستان خود معرفی کنید.

2 پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *