بله؛ لیورپول هم می بازد!

از دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول در ورزشگاه متروپولیتانو شهر مادرید به مصاف اتلیتکو مادرید رفت که در نهایت شاگردان سیمئونه با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسیدند تا جواب این سوال که ” آیا لیورپول هم می بازد؟ ” مشخض شود؛ بله؛ لیورپول هم می بازد!

شروع با گل

همان ابتدای کار شاگردان سیمئونه از روی ضربه کرنر، توانستند دروازه آلیسون را باز کنند. در کش و قوس و شلوغی محوطه، توپ ارسالی بعد از ضربه سر بازیکنان اتلتیکو و برخورد با مدافعین، در نهایت جلوی پای سائول افتاد تا دروازه لیورپول باز شود. این دقیقا چیزی بود که اتلتیکو و مربی آنها بدنبالش بودند.

saul

بازی مالکانه

اگر ابتدای دهه دوم قرن بیست و یک بودیم، بعد از بازی، همگان به تمجید حداکثری از کلوپ و نمایش شاگردانش می پرداختند؛ اما خوش بختانه از آن روزها فاصله گرفته ایم. بازیکنان لیورپول در این بازی بیش از 720 پاس  به همدیگر دادند که 85% آن نیز سالم به مقصد رسید. مالکیت توپ در 72% زمان بازی با بازیکنان مهمان بود. با این وجود آنها نتوانستند گل خورده را جبران کنند. در واقع آنها نتوانستند حتی یک شوت هم در چهارچوب بزنند!

برگزیت واقعی اینجاست

لیورپول نه تنها در این فصل در انگلیس باختی متحمل نشده بلکه تنها یک بار هم لغزش کرده و امتیاز از دست داده. برتری مطلق قرمزهای مرسی ساید در لیگ داخلی باعث شده آنها با خیال راحت در صدر جدول تنها قدم بردارند. در لیگ قهرمانان اما اوضاع برای شاگردان کلوپ جور دیگری پیش رفته است. رفت و برگشت آنها نتوانستند از پس ناپولی برآیند. در بازی رفت با دو گل در ایتالیا شکست خوردند و در بازی برگشت نیز نتیجه ای بهتر از تساوی نسیبشان نشد. این جدایی گزینی نتایج قهرمان آتی انگلیس و فعلی اروپا تفاوت های اروپا و انگلیس را مشخص می کند.

بازی هنوز تمام نشده

مشخصا بازی برگشت در آنفیلد، شب سختی برای اتلتیکو مادرید خواهد بود. یک گل برتری چیزی نیست که بشود روی آن حساب کرد. آن هم جلوی تیمی مثل لیورپولِ کلوپ. به هر روی درسی که شاگردان سیمئونه به همه تیم ها دادند این بود که بله؛ لیورپول هم می بازد!

هشت بازی را به دوستان خود معرفی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *